Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że do działalności usługowej związanej z handlem i dystrybucją produktów do wykańczania wnętrz należy zastosować stawkę ryczałtu w wysokości 8,5%.

Wykańczanie wnętrz a stawka ryczałtu

Wnioskodawca świadczy usługi związane z pozyskiwaniem klientów i promocją produktów dla podmiotu gospodarczego (zleceniodawcy), specjalizującego się w handlu i dystrybucji materiałów do wykańczania wnętrz domów, mieszkań i biur. W szczególności, jego działalność obejmuje wyszukiwanie klientów, negocjowanie umów, organizowanie spotkań handlowych, doradztwo techniczne oraz promocję produktów zleceniodawcy.

Podatnik zadał pytanie KIS czy świadczone przez niego usługi mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym według stawki 8,5%. Wnioskodawca uważa, że świadczone usługi podlegają wskazanej stawce ryczałtu.

KIS: działalność usługowa objęta stawką ryczałtu 8,5%

Według oceny KIS, zaprezentowane stanowisko przez podatnika było prawidłowe. Organ podatkowy wyjaśnił, że stawka 8,5% jest przypisana do przychodów z działalności usługowej, w tym przychodów z działalności gastronomicznej w zakresie sprzedaży napojów o zawartości alkoholu powyżej 1,5%, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. KIS uznała, że podatnik prowadzi działalność usługową, a dokładniej usługi związane z handlem i dystrybucją produktów do wykańczania wnętrz. Organ podkreślił, że rodzaj działalności wnioskodawcy pasuje do klasyfikacji usług według PKWiU, która uprawnia do zastosowania stawki ryczałtu 8,5%.

Źródło: Interpretacja indywidualna z dnia 6 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.560.2022.2.AWO